पशुजन्य उत्पादनमा वृद्धि

This post has already been read 186 times!

बागलुङ, माघ १३ । व्यावसायिक पशुपालनतर्फ आकर्षण बढेसँगै यस जिल्लामा पशुजन्य उत्पादनमा पनि वृद्धि आएको छ ।

Livestock

जिल्ला पशु सेवा कार्यालयका अनुसार यो वर्ष पशुजन्य उत्पादन जस्तै दूध, मासु, फुल, ऊन, छालालगायतका वस्तुहरूको उत्पादन बढेको हो । सो कार्यालयका प्रमुख डा. लक्ष्मण घिमिरेका अनुसार पशुपालक किसानहरूको रुची र सङ्ख्यामा वृद्धि भएपछि उत्पादन पनि बढ्न गएको हो ।

 

जिल्लामा गत वर्षको तुलनामा दूध उत्पादन एक दशमलव १६ प्रतिशत, मासु शून्य दशमलव ४६ प्रतिशत, फुल शून्य दशमलव ३४ प्रतिशत, ऊन शून्य दशमलव ११ प्रतिशत र छाला उत्पादन शून्य दशमलव ४५ प्रतिशतले वृद्धि भएको डा. घिमिरेले जानकारी दिनुभयो ।

 

कार्यालयले जिल्लामा पशुपालन व्यवसायको प्रवद्र्धन गर्न अनुदान सहयोग, तालिम, प्राविधिक सहयोग, पशुमा कृत्रिम गर्भाधान, निःशुल्क औषधि लगायतका सेवाहरू प्रदान गर्ने गरकोे छ ।

933 thoughts on “पशुजन्य उत्पादनमा वृद्धि

  • December 16, 2014 at 8:00 am
    Permalink

    Thanks for the blog loaded with so a lot of info. Stopping by your blog helped me to get what I was searching for.

  • December 16, 2014 at 6:08 am
    Permalink

    I lately came across your blog and have been studying along. I believed I would leave my initial remark. I don????t know what to say except that I have relished reading. Pleasant blog. I will maintain visiting this blog extremely typically.

Comments are closed.